Protestní den ČMKOS

12.12.2023 00:13

V pondělí 27. 11. 2023 se uskutečnil odborový den protestů pod heslem Společně silnější. Do protestů se zapojil i náš odborový svaz, výstražné stávky se zúčastnili zaměstnanci Národního muzea, další členské organizace protestní den podpořily účastí na demonstraci v Praze, nošením žlutých pásek nebo placek či organizací diskusních setkání nebo podpisem na podpisovém archu.

Na pražské demonstraci bylo přijato prohlášení "Za lepší budoucnost ČR", jehož text si můžete přečíst na webu ČMKOS - Prohlášení účastníků demonstrace "Za lepší budoucnost ČR" | Českomoravská konfederace odborových svazů (cmkos.cz).


Záznam z pražské demonstrace a vystoupení zástupců Českomoravské konfederace odborových svazů a Asociace samostatných odborů na Malostranském náměstí naleznete na speciální webové stránce Hlavní stránka - Společně silnější (spolecnesilnejsi.cz). Zde najde i fotografie z dalších odborových akcí či z celodenní stávky učitelů, do které se zapojilo více než 70% mateřských školek, základních a středních škol a 17 vysokoškolských fakult.