Proč odbory odmítají vládní "konsolidační" balíček

18.05.2023 20:21

V pondělí 15. 5. se sešli předsedové odborových svazů sdružených v ČMKOS k jednání, na němž zhodnotili dopady úsporných opatření ozdravného plánu vlády na zaměstnance a projednali možnosti a způsoby protestů proti jejich přijetí. Výsledkem jednání bylo vyhlášení stávkové pohotovosti.

Výkonný výbor Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody oslovil členy svých základních organizací, aby získal mandát připojit se protestním akcím ČMKOS.


Videozáznam tiskové konference ČMKOS z 15. 5. 2023, na níž se dozvíte více k důvodům, proč odbory jednoznačně odmítají vládní "konsolidační” balíček a varují před bezprecedentními dopady na zaměstnance a jejich rodiny, můžete zhlédnout na tomto odkaze: VIDEO: Proč odbory odmítají vládní "konsolidační" balíček | Českomoravská konfederace odborových svazů (cmkos.cz).

Hlavními důvody odmítnutí jsou bezprecedentní dopady vládního "konsolidačního" balíčku na zaměstnance, nesouhlas s postupem ze strany vlády a nevedení dialogu se zástupci zaměstnanců i zaměstnavatelů.

Podle propočtů odborových ekonomů průměrná česká rodina bude mít po aplikaci balíčku o 17 až 20% méně. Informační plakát naleznete zde: GRAFIKA: Průměrná česká rodina bude mít o o 17 - 20 % méně | Českomoravská konfederace odborových svazů (cmkos.cz).

Copyright © 2011 - 2024 Odborový svaz pracovníků kultury a ochrany přírody
Copyright © 2011 - 2024 Odborový svaz pracovníků kultury a ochrany přírody